Instruktor

Jan Hrbáček

Zajišťuje výuku tradičního Karate v ITKJ Brno, nositel 5. DANU, mezinárodní instruktor, rozhodčí a zkušební komisař s licencí Světové federace tradičního karate, dlouholetý přímý žák Hidetaky Nishiyamy (předseda ITKF - International Traditional Karate Federation, 10. DAN).

Od roku 1994 trvale pobýval v Los Angeles za účelem studia tradičního karate v NKI (National Karate Institute). Po dobu 9 let cvičil denně několik hodin pod vedením senseie Hidetaky Nishiyamy spolecně s americkým týmem. V tomto údobí zde řádně skládá zkoušky na mistrovské stupně (DAN) včetně 4. DANU. Stává se tak jedním z přímých žáků senseie Nishiyamy a instruktorem s mezinárodní licencí. V roce 2003 byl vybrán ITKF mezi 7 nejlepších atletů tradičního karate pro Evropský pohár. Při tréninkovém pobytu na NKI (Los Angeles) v létě roku 2008, skládá úspěšně zkoušku u mistra Hidetaky Nishiyami na mistrovský stupeň 5 Dan.

V tzv. CENTRAL DOJO, jak se také NKI dojo nazývá se sjíždějí týmy a instruktoři z různých zemí světa (jako např. z Japonska, Polska, Rakouska, Izraele, apod.) na krátké tréninkové soustředění.

Každým rokem jezdil Jan Hrbáček na studijní pobyty do NKI, Los Angeles, aby se i nadále zdokonaloval v umění tradičního karate přímo pod mistrem Nishiyamou a zprostředkoval tak svým studentům správný trénink. Tato skutečnost a dlouholetý trénink s výjimečnými osobnostmi světového karate z něj dělají prvotřídního učitele tohoto bojového umění v České Republice.
Tradiční karate v Brně, tel.: +420 777 202 207, e-mail: tkbrno@gmail.com